AE299E18F28S
首页 > 产品展示 > 连接器、互连 > 圆形连接器
AE299E18F28S
AE299E18F28S
型号
AE299E18F28S
描述
CONN RCPT FMALE 28POS CRIMP
数据表
AE299E18F28S.pdf
交付服务
AE299E18F28S
内容 *
    AE299E18F28S 规格
    SeriesMIL-DTL-38999 Series II
    RoHSRoHS
    ColorSilver
    TerminationCrimp
    Shell FinishNickel
    Cable Opening-
    Mounting TypePanel Mount
    Connector TypeReceptacle, Female Sockets
    Shell Size, MIL-
    Mounting FeatureFlange
    Primary MaterialMetal
    Ingress Protection-
    Number of Positions28
    Shell Size - Insert18-28
    Current Rating (Amps)7.5A, 13A
    Operating Temperature-65°C ~ 200°C