AE297T14F15S
首页 > 产品展示 > 连接器、互连 > 圆形连接器
AE297T14F15S
AE297T14F15S
型号
AE297T14F15S
品牌
PEI-Genesis
描述
CONN RCPT FMALE 15POS CRIMP
数据表
AE297T14F15S.pdf
分类
圆形连接器
交付服务
AE297T14F15S
内容 *
    AE297T14F15S 规格
    SeriesMIL-DTL-38999 Series II
    RoHSRoHS
    ColorSilver
    Features-
    ShieldingShielded
    OrientationN (Normal)
    Part StatusActive
    TerminationCrimp
    Shell FinishNickel
    Cable Opening-
    Mounting TypePanel Mount
    Connector TypeReceptacle, Female Sockets
    Fastening TypeBayonet Lock
    Shell MaterialAluminum
    Voltage Rating-
    Shell Size, MIL-
    Mounting FeatureFlange
    Primary MaterialMetal
    Ingress Protection-
    Number of Positions15
    Shell Size - Insert14-15
    Current Rating (Amps)7.5A, 13A
    Operating Temperature-65°C ~ 200°C