AE284T20B39P
首页 > 产品展示 > 连接器、互连 > 圆形连接器
AE284T20B39P
AE284T20B39P
型号
AE284T20B39P
品牌
PEI-Genesis
描述
CONN PLUG MALE 39POS GOLD CRIMP
数据表
AE284T20B39P.pdf
分类
圆形连接器
交付服务
AE284T20B39P
内容 *
    AE284T20B39P 规格
    SeriesMIL-DTL-38999 Series II
    RoHSRoHS
    ColorOlive Drab
    Features-
    ShieldingShielded
    OrientationN (Normal)
    Part StatusActive
    TerminationCrimp
    Shell FinishOlive Drab Cadmium
    Cable Opening-
    Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
    Connector TypePlug, Male Pins
    Fastening TypeBayonet Lock
    Shell MaterialAluminum
    Voltage Rating-
    Shell Size, MIL-
    Mounting Feature-
    Primary MaterialMetal
    Ingress Protection-
    Number of Positions39
    Shell Size - Insert20-39
    Current Rating (Amps)7.5A, 13A
    Operating Temperature-65°C ~ 175°C