AE208E18B28S
首页 > 产品展示 > 连接器、互连 > 圆形连接器
AE208E18B28S
AE208E18B28S
型号
AE208E18B28S
品牌
PEI-Genesis
描述
CONN RCPT FMALE 28POS CRIMP
数据表
AE208E18B28S.pdf
分类
圆形连接器
交付服务
AE208E18B28S
内容 *
    AE208E18B28S 规格
    SeriesMIL-DTL-38999 Series II
    RoHSRoHS
    ColorOlive Drab
    Features-
    ShieldingShielded
    OrientationN (Normal)
    Part StatusActive
    TerminationCrimp
    Shell FinishOlive Drab Cadmium
    Cable Opening-
    Mounting TypePanel Mount
    Connector TypeReceptacle, Female Sockets
    Fastening TypeBayonet Lock
    Shell MaterialAluminum
    Voltage Rating-
    Shell Size, MIL-
    Mounting FeatureFlange
    Primary MaterialMetal
    Ingress Protection-
    Number of Positions28
    Shell Size - Insert18-28
    Current Rating (Amps)7.5A, 13A
    Operating Temperature-65°C ~ 175°C