SU1C13UC.pdf
| Series | SUxxxUC |
|---|---|
| RoHS | RoHS |
| Part Status | Active |
| Breaker Type | Thermal Magnetic |
| Illumination | None |
| Actuator Type | Lever |
| Mounting Type | DIN Rail |
| Approval Agency | CE, CSA C22.2 No 5, CSA C22.2 No 235, TUV, UL1077, VDE |
| Number of Poles | 1 |
| Voltage Rating - AC | 277 V |
| Voltage Rating - DC | 60 V |
| Current Rating (Amps) | 13A |