RT2010BKE0710RL
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 片式电阻器
RT2010BKE0710RL
RT2010BKE0710RL
型号
RT2010BKE0710RL
品牌
Yageo
描述
RES SMD 10 OHM 0.1% 1/2W 2010
数据表
RT2010BKE0710RL.pdf
分类
片式电阻器
交付服务
RT2010BKE0710RL
内容 *
    RT2010BKE0710RL 规格
    SeriesRT
    Part StatusActive
    Resistance10 Ohms
    Tolerance±0.1%
    Power (Watts)0.5W, 1/2W
    CompositionThin Film
    Features-
    Temperature Coefficient±50ppm/°C
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Package / Case2010 (5025 Metric)
    Ratings-
    Supplier Device Package2010
    Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max)0.026" (0.65mm)