RT1210BRD07200KL
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 片式电阻器
RT1210BRD07200KL
RT1210BRD07200KL
型号
RT1210BRD07200KL
描述
RES SMD 200K OHM 0.1% 1/4W 1210
数据表
RT1210BRD07200KL.pdf
交付服务
RT1210BRD07200KL
内容 *
    RT1210BRD07200KL 规格
    SeriesRT
    Part StatusActive
    Resistance200 kOhms
    Tolerance±0.1%
    Power (Watts)0.25W, 1/4W
    CompositionThin Film
    Features-
    Temperature Coefficient±25ppm/°C
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Supplier Device Package1210
    Size / Dimension0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
    Height - Seated (Max)0.026" (0.65mm)