RT1210BRD071K74L
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 片式电阻器
RT1210BRD071K74L
RT1210BRD071K74L
型号
RT1210BRD071K74L
品牌
Yageo
描述
RES SMD 1.74K OHM 0.1% 1/4W 1210
数据表
RT1210BRD071K74L.pdf
分类
片式电阻器
交付服务
RT1210BRD071K74L
内容 *
    RT1210BRD071K74L 规格
    SeriesRT
    Part StatusActive
    Resistance1.74 kOhms
    Tolerance±0.1%
    Power (Watts)0.25W, 1/4W
    CompositionThin Film
    Features-
    Temperature Coefficient±25ppm/°C
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Package / Case1210 (3225 Metric)
    Ratings-
    Supplier Device Package1210
    Size / Dimension0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
    Height - Seated (Max)0.026" (0.65mm)