RT0805BRC07287RL
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 片式电阻器
RT0805BRC07287RL
RT0805BRC07287RL
型号
RT0805BRC07287RL
描述
RES SMD 287 OHM 0.1% 1/8W 0805
数据表
RT0805BRC07287RL.pdf
交付服务
RT0805BRC07287RL
内容 *
    RT0805BRC07287RL 规格
    SeriesRT
    Part StatusActive
    Resistance287 Ohms
    Tolerance±0.1%
    Power (Watts)0.125W, 1/8W
    CompositionThin Film
    Features-
    Temperature Coefficient±15ppm/°C
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package805
    Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)