RN73H2ATTD1213D10
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 片式电阻器
RN73H2ATTD1213D10
RN73H2ATTD1213D10
型号
RN73H2ATTD1213D10
描述
RES 121K OHM 0.5% 1/8W 0805
数据表
RN73H2ATTD1213D10.pdf
分类
片式电阻器
交付服务
RN73H2ATTD1213D10
内容 *
    RN73H2ATTD1213D10 规格
    SeriesRN73H
    Part StatusActive
    Resistance121 kOhms
    Tolerance±0.5%
    Power (Watts)0.125W, 1/8W
    CompositionMetal Film
    FeaturesAutomotive AEC-Q200, Moisture Resistant
    Temperature Coefficient±10ppm/°C
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Package / Case0805 (2012 Metric)
    RatingsAEC-Q200
    Supplier Device Package805
    Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)