RL1218FK-070R04L
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 片式电阻器
RL1218FK-070R04L
RL1218FK-070R04L
型号
RL1218FK-070R04L
描述
RES 0.04 OHM 1W 1812 WIDE
数据表
RL1218FK-070R04L.pdf
交付服务
RL1218FK-070R04L
内容 *
    RL1218FK-070R04L 规格
    SeriesRL
    Part StatusActive
    Resistance40 mOhms
    Tolerance±1%
    Power (Watts)1W
    CompositionThick Film
    FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant
    Temperature Coefficient±1000ppm/°C
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package1218
    Size / Dimension0.120" L x 0.181" W (3.05mm x 4.60mm)
    Height - Seated (Max)0.026" (0.65mm)