PE2512DKF070R015L
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 片式电阻器
PE2512DKF070R015L
PE2512DKF070R015L
型号
PE2512DKF070R015L
描述
RES 0.015 OHM 0.5% 1W 2512
数据表
PE2512DKF070R015L.pdf
交付服务
PE2512DKF070R015L
内容 *
    PE2512DKF070R015L 规格
    SeriesPE
    Part StatusActive
    Resistance15 mOhms
    Tolerance±0.5%
    Power (Watts)1W
    CompositionMetal Foil
    FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant
    Temperature Coefficient±100ppm/°C
    Operating Temperature-55°C ~ 170°C
    Supplier Device Package2512
    Size / Dimension0.250" L x 0.125" W (6.35mm x 3.18mm)
    Height - Seated (Max)0.035" (0.89mm)