PE1206DRM070R04L
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 片式电阻器
PE1206DRM070R04L
PE1206DRM070R04L
型号
PE1206DRM070R04L
描述
RES 0.04 OHM 0.5% 1/4W 1206
数据表
PE1206DRM070R04L.pdf
交付服务
PE1206DRM070R04L
内容 *
    PE1206DRM070R04L 规格
    SeriesPE
    Part StatusActive
    Resistance40 mOhms
    Tolerance±0.5%
    Power (Watts)0.25W, 1/4W
    CompositionMetal Foil
    FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant
    Temperature Coefficient±75ppm/°C
    Operating Temperature-55°C ~ 170°C
    Supplier Device Package1206
    Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max)0.035" (0.89mm)