PE1206DRM070R025L
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 片式电阻器
PE1206DRM070R025L
PE1206DRM070R025L
型号
PE1206DRM070R025L
品牌
Yageo
描述
RES 0.025 OHM 0.5% 1/4W 1206
数据表
PE1206DRM070R025L.pdf
分类
片式电阻器
交付服务
PE1206DRM070R025L
内容 *
    PE1206DRM070R025L 规格
    SeriesPE
    Part StatusActive
    Resistance25 mOhms
    Tolerance±0.5%
    Power (Watts)0.25W, 1/4W
    CompositionMetal Foil
    FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant
    Temperature Coefficient±75ppm/°C
    Operating Temperature-55°C ~ 170°C
    Package / Case1206 (3216 Metric)
    RatingsAEC-Q200
    Supplier Device Package1206
    Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max)0.035" (0.89mm)