PE0603DRF7W0R033L
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 片式电阻器
PE0603DRF7W0R033L
PE0603DRF7W0R033L
型号
PE0603DRF7W0R033L
描述
RES 0.033 OHM 0.5% 1/5W 0603
数据表
PE0603DRF7W0R033L.pdf
交付服务
PE0603DRF7W0R033L
内容 *
    PE0603DRF7W0R033L 规格
    SeriesPE
    Part StatusActive
    Resistance33 mOhms
    Tolerance±0.5%
    Power (Watts)0.2W, 1/5W
    CompositionMetal Foil
    FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant
    Temperature Coefficient±100ppm/°C
    Operating Temperature-55°C ~ 170°C
    Supplier Device Package603
    Size / Dimension0.063" L x 0.030" W (1.60mm x 0.76mm)
    Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)