PE0402FRF7T0R01L
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 片式电阻器
PE0402FRF7T0R01L
PE0402FRF7T0R01L
型号
PE0402FRF7T0R01L
品牌
Yageo
描述
RES 0.01 OHM 1% 1/6W 0402
数据表
PE0402FRF7T0R01L.pdf
分类
片式电阻器
交付服务
PE0402FRF7T0R01L
内容 *
    PE0402FRF7T0R01L 规格
    SeriesPE
    Part StatusActive
    Resistance10 mOhms
    Tolerance±1%
    Power (Watts)0.167W, 1/6W
    CompositionMetal Foil
    FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant
    Temperature Coefficient±100ppm/°C
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Package / Case0402 (1005 Metric)
    RatingsAEC-Q200
    Supplier Device Package402
    Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max)0.020" (0.50mm)