ERJ-PA3F2263V
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 片式电阻器
ERJ-PA3F2263V
ERJ-PA3F2263V
型号
ERJ-PA3F2263V
描述
RES SMD 226K OHM 1% 1/4W 0603
数据表
ERJ-PA3F2263V.pdf
交付服务
ERJ-PA3F2263V
内容 *
    ERJ-PA3F2263V 规格
    SeriesERJ-PA3
    Part StatusActive
    Resistance226 kOhms
    Tolerance±1%
    Power (Watts)0.25W, 1/4W
    CompositionThick Film
    FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
    Temperature Coefficient±100ppm/°C
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package603
    Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max)0.022" (0.55mm)