ERJ-P08J625V.pdf
| Series | ERJ-P08 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Resistance | 6.2 MOhms |
| Tolerance | ±5% |
| Power (Watts) | 0.667W, 2/3W |
| Composition | Thick Film |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Supplier Device Package | 1206 |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.028" (0.70mm) |