ERJ-H3GJ1R1V
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 片式电阻器
ERJ-H3GJ1R1V
ERJ-H3GJ1R1V
型号
ERJ-H3GJ1R1V
描述
RES 1.1 OHM 5% 1/8W 0603
数据表
ERJ-H3GJ1R1V.pdf
交付服务
ERJ-H3GJ1R1V
内容 *
    ERJ-H3GJ1R1V 规格
    SeriesERJ-H3G
    Part StatusActive
    Resistance1.1 Ohms
    Tolerance±5%
    Power (Watts)0.125W, 1/8W
    CompositionThick Film
    FeaturesAutomotive AEC-Q200
    Temperature Coefficient-100/ +600ppm/°C
    Operating Temperature-55°C ~ 175°C
    Supplier Device Package603
    Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max)0.022" (0.55mm)