ERJ-H3GJ132V.pdf
| Series | ERJ-H3G |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Resistance | 1.3 kOhms |
| Tolerance | ±5% |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W |
| Composition | Thick Film |
| Features | Automotive AEC-Q200 |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C |
| Operating Temperature | -55°C ~ 175°C |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Supplier Device Package | 603 |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.022" (0.55mm) |