ERJ-3RED38R3V
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 片式电阻器
ERJ-3RED38R3V
ERJ-3RED38R3V
型号
ERJ-3RED38R3V
描述
RES 38.3 OHM 0.5% 1/10W 0603
数据表
ERJ-3RED38R3V.pdf
交付服务
ERJ-3RED38R3V
内容 *
    ERJ-3RED38R3V 规格
    SeriesERJ-3RE
    Part StatusActive
    Resistance38.3 Ohms
    Tolerance±0.5%
    Power (Watts)0.1W, 1/10W
    CompositionThick Film
    FeaturesAutomotive AEC-Q200
    Temperature Coefficient±100ppm/°C
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Supplier Device Package603
    Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max)0.022" (0.55mm)