AT1206BRE0710RL
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 片式电阻器
AT1206BRE0710RL
AT1206BRE0710RL
型号
AT1206BRE0710RL
描述
RES SMD 10 OHM 0.1% 1/4W 1206
数据表
AT1206BRE0710RL.pdf
交付服务
AT1206BRE0710RL
内容 *
    AT1206BRE0710RL 规格
    SeriesAT
    Part StatusActive
    Resistance10 Ohms
    Tolerance±0.1%
    Power (Watts)0.25W, 1/4W
    CompositionThin Film
    FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
    Temperature Coefficient±50ppm/°C
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package1206
    Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max)0.026" (0.65mm)