9T08052A3000FBHFT
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 片式电阻器
9T08052A3000FBHFT
9T08052A3000FBHFT
型号
9T08052A3000FBHFT
描述
RES SMD 300 OHM 1% 1/8W 0805
数据表
9T08052A3000FBHFT.pdf
交付服务
9T08052A3000FBHFT
内容 *
    9T08052A3000FBHFT 规格
    SeriesRT
    Part StatusObsolete
    Resistance300 Ohms
    Tolerance±1%
    Power (Watts)0.125W, 1/8W
    CompositionThin Film
    Features-
    Temperature Coefficient±100ppm/°C
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package805
    Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)