9T06031A10R0FBHFT
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 片式电阻器
9T06031A10R0FBHFT
9T06031A10R0FBHFT
型号
9T06031A10R0FBHFT
品牌
Yageo
描述
RES SMD 10 OHM 1% 1/10W 0603
数据表
9T06031A10R0FBHFT.pdf
分类
片式电阻器
交付服务
9T06031A10R0FBHFT
内容 *
    9T06031A10R0FBHFT 规格
    SeriesRT
    Part StatusObsolete
    Resistance10 Ohms
    Tolerance±1%
    Power (Watts)0.1W, 1/10W
    CompositionThin Film
    Features-
    Temperature Coefficient±200ppm/°C
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Package / Case0603 (1608 Metric)
    Ratings-
    Supplier Device Package603
    Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max)0.022" (0.55mm)