TLR2B10DR002FTDG
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 片式电阻器-表面安装
TLR2B10DR002FTDG
TLR2B10DR002FTDG
型号
TLR2B10DR002FTDG
品牌
TE Connectivity Passive Product
描述
RES 0.002 OHM 1% 1W 1206
数据表
TLR2B10DR002FTDG.pdf
分类
片式电阻器-表面安装
交付服务
TLR2B10DR002FTDG
内容 *
    TLR2B10DR002FTDG 规格
    SeriesTLR, CGS
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesCurrent Sense
    Tolerance±1%
    Resistance2 mOhms
    CompositionMetal Foil
    Part StatusActive
    Failure Rate-
    Power (Watts)1W
    Package / Case1206 (3216 Metric)
    Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 170°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package1206
    Temperature Coefficient±50ppm/°C