TKH45P100RFE-TR
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 片式电阻器-表面安装
TKH45P100RFE-TR
TKH45P100RFE-TR
型号
TKH45P100RFE-TR
品牌
Ohmite
描述
RES 100 OHM 1% 45W TO252
数据表
TKH45P100RFE-TR.pdf
分类
片式电阻器-表面安装
交付服务
TKH45P100RFE-TR
内容 *
    TKH45P100RFE-TR 规格
    SeriesTKH
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesPulse Withstanding
    Tolerance±1%
    Resistance100 Ohms
    CompositionThick Film
    Part StatusActive
    Failure Rate-
    Power (Watts)45W
    Package / CasePFC10 (TO-126 SMT)
    Size / Dimension0.472" L x 0.323" W (12.00mm x 8.20mm)
    Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 175°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageTO-252
    Temperature Coefficient±100ppm/°C