TDH35P7R50JE
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 片式电阻器-表面安装
TDH35P7R50JE
TDH35P7R50JE
型号
TDH35P7R50JE
描述
RES SMD 7.5 OHM 5% 35W D2PAK
数据表
TDH35P7R50JE.pdf
交付服务
TDH35P7R50JE
内容 *
    TDH35P7R50JE 规格
    FeaturesMoisture Resistant
    Tolerance±5%
    Resistance7.5 Ohms
    Failure Rate-
    Power (Watts)35W
    Package / CaseTO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
    Size / Dimension0.398" L x 0.378" W (10.10mm x 9.60mm)
    Height - Seated (Max)0.185" (4.70mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageD2PAK
    Temperature Coefficient±100ppm/°C