TCR0805N560K
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 片式电阻器-表面安装
TCR0805N560K
TCR0805N560K
型号
TCR0805N560K
描述
RES SMD 560K OHM 1/10W 0805
数据表
TCR0805N560K.pdf
交付服务
TCR0805N560K
内容 *
    TCR0805N560K 规格
    Features-
    Tolerance0%, -10%
    Resistance560 kOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.1W, 1/10W
    Package / Case0805 (2012 Metric)
    Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max)0.026" (0.65mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package0805
    Temperature Coefficient±200ppm/°C