SMV1W1M2JT.pdf
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 1.2 MOhms |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 1W |
| Package / Case | 2616 (6740 Metric), J-Lead |
| Size / Dimension | 0.264" L x 0.157" W (6.70mm x 4.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.152" (3.85mm) |
| Operating Temperature | -65°C ~ 200°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | SMD |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C |