SMF3820RJT
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 片式电阻器-表面安装
SMF3820RJT
SMF3820RJT
型号
SMF3820RJT
品牌
TE Connectivity Passive Product
描述
RES SMD 820 OHM 5% 3W 4122
数据表
SMF3820RJT.pdf
分类
片式电阻器-表面安装
交付服务
SMF3820RJT
内容 *
    SMF3820RJT 规格
    SeriesSMF, CGS
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
    Tolerance±5%
    Resistance820 Ohms
    CompositionMetal Film
    Part StatusActive
    Failure Rate-
    Power (Watts)3W
    Package / Case4122 (10555 Metric), J-Lead
    Size / Dimension0.413" L x 0.217" W (10.50mm x 5.50mm)
    Height - Seated (Max)0.209" (5.30mm)
    Operating Temperature-80°C ~ 280°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageSMD
    Temperature Coefficient±100ppm/°C