SMA-A0102FTDL27R
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 片式电阻器-表面安装
SMA-A0102FTDL27R
SMA-A0102FTDL27R
型号
SMA-A0102FTDL27R
描述
RES 27 OHM 1% 0.3W MELF 0102
数据表
SMA-A0102FTDL27R.pdf
交付服务
SMA-A0102FTDL27R
内容 *
    SMA-A0102FTDL27R 规格
    FeaturesAutomotive AEC-Q200
    Tolerance±1%
    Resistance27 Ohms
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.3W
    Package / CaseMELF, 0102
    Size / Dimension0.043" Dia x 0.087" L (1.10mm x 2.20mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package0102
    Temperature Coefficient±50ppm/°C