SG73P2ATTD2002F
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 片式电阻器
SG73P2ATTD2002F
SG73P2ATTD2002F
型号
SG73P2ATTD2002F
品牌
KOA Speer Electronics, Inc.
描述
RES 20K OHM 1% 1/4W 0805
数据表
SG73P2ATTD2002F.pdf
分类
片式电阻器
交付服务
SG73P2ATTD2002F
内容 *
    SG73P2ATTD2002F 规格
    SeriesSG73P
    Part StatusActive
    Resistance20 kOhms
    Tolerance±1%
    Power (Watts)0.25W, 1/4W
    CompositionThick Film
    FeaturesAutomotive AEC-Q200, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
    Temperature Coefficient±100ppm/°C
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Package / Case0805 (2012 Metric)
    RatingsAEC-Q200
    Supplier Device Package805
    Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)