RW5S0FA10K0JE
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 片式电阻器-表面安装
RW5S0FA10K0JE
RW5S0FA10K0JE
型号
RW5S0FA10K0JE
品牌
Ohmite
描述
RES SMD 10K OHM 5% 5W L BEND
数据表
RW5S0FA10K0JE.pdf
分类
片式电阻器-表面安装
交付服务
RW5S0FA10K0JE
内容 *
    RW5S0FA10K0JE 规格
    SeriesRW
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±5%
    Resistance10 kOhms
    CompositionWirewound
    Part StatusActive
    Failure Rate-
    Power (Watts)5W
    Package / CaseSMD, L-Bend
    Size / Dimension0.806" L x 0.365" W (20.47mm x 9.27mm)
    Height - Seated (Max)0.406" (10.31mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package-
    Temperature Coefficient±20ppm/°C