RW3R0DB5R00JET
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 片式电阻器-表面安装
RW3R0DB5R00JET
RW3R0DB5R00JET
型号
RW3R0DB5R00JET
描述
RES SMD 5 OHM 5% 3W J LEAD
数据表
RW3R0DB5R00JET.pdf
交付服务
RW3R0DB5R00JET
内容 *
    RW3R0DB5R00JET 规格
    FeaturesCurrent Sense
    Tolerance±5%
    Resistance5 Ohms
    Failure Rate-
    Power (Watts)3W
    Package / Case6327 J-Lead
    Size / Dimension0.625" L x 0.273" W (15.88mm x 6.93mm)
    Height - Seated (Max)0.231" (5.87mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageSMD J-Lead, Recessed
    Temperature Coefficient±50ppm/°C