RW1S5CA1R00JE
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 片式电阻器-表面安装
RW1S5CA1R00JE
RW1S5CA1R00JE
型号
RW1S5CA1R00JE
品牌
Ohmite
描述
RES SMD 1 OHM 5% 1.5W J LEAD
数据表
RW1S5CA1R00JE.pdf
分类
片式电阻器-表面安装
交付服务
RW1S5CA1R00JE
内容 *
    RW1S5CA1R00JE 规格
    SeriesRW
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesCurrent Sense
    Tolerance±5%
    Resistance1 Ohms
    CompositionWirewound
    Part StatusActive
    Failure Rate-
    Power (Watts)1.5W
    Package / Case3916 J-Lead
    Size / Dimension0.394" L x 0.159" W (10.01mm x 4.04mm)
    Height - Seated (Max)0.164" (4.17mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageSMD J-Lead, Pedestal
    Temperature Coefficient±250ppm/°C