RW1S0CKR025FE
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 片式电阻器-表面安装
RW1S0CKR025FE
RW1S0CKR025FE
型号
RW1S0CKR025FE
描述
RES 0.025 OHM 1% 1W 4324
数据表
RW1S0CKR025FE.pdf
交付服务
RW1S0CKR025FE
内容 *
    RW1S0CKR025FE 规格
    SeriesRW1S0CK
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesCurrent Sense, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
    Tolerance±1%
    Resistance25 mOhms
    CompositionThick Film
    Part StatusActive
    Failure Rate-
    Power (Watts)1W
    Package / Case4324 J-Lead (4 Terminals)
    Size / Dimension0.425" L x 0.244" W (10.80mm x 6.20mm)
    Height - Seated (Max)0.091" (2.30mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Number of Terminations4
    Supplier Device Package-
    Temperature Coefficient±50ppm/°C