RW0S6BB15R0FE
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 片式电阻器-表面安装
RW0S6BB15R0FE
RW0S6BB15R0FE
型号
RW0S6BB15R0FE
描述
RES SMD 15 OHM 1% 0.6W 2010
数据表
RW0S6BB15R0FE.pdf
交付服务
RW0S6BB15R0FE
内容 *
    RW0S6BB15R0FE 规格
    FeaturesCurrent Sense
    Tolerance±1%
    Resistance15 Ohms
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.6W
    Package / Case2010 (5025 Metric)
    Size / Dimension0.202" L x 0.100" W (5.14mm x 2.54mm)
    Height - Seated (Max)0.140" (3.55mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package2010
    Temperature Coefficient±20ppm/°C