RT0805DRD0762KL
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 片式电阻器-表面安装
RT0805DRD0762KL
RT0805DRD0762KL
型号
RT0805DRD0762KL
描述
RES SMD 62K OHM 0.5% 1/8W 0805
数据表
RT0805DRD0762KL.pdf
分类
片式电阻器-表面安装
交付服务
RT0805DRD0762KL
内容 *
    RT0805DRD0762KL 规格
    SeriesRT
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±0.5%
    Resistance62 kOhms
    CompositionThin Film
    Part StatusActive
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.125W, 1/8W
    Package / Case0805 (2012 Metric)
    Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package0805
    Temperature Coefficient±25ppm/°C