RT0402FRE07100RL
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 片式电阻器-表面安装
RT0402FRE07100RL
RT0402FRE07100RL
型号
RT0402FRE07100RL
品牌
Yageo
描述
RES SMD 100 OHM 1% 1/16W 0402
数据表
RT0402FRE07100RL.pdf
分类
片式电阻器-表面安装
交付服务
RT0402FRE07100RL
内容 *
    RT0402FRE07100RL 规格
    SeriesRT
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±1%
    Resistance100 Ohms
    CompositionThin Film
    Part StatusActive
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.063W, 1/16W
    Package / Case0402 (1005 Metric)
    Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max)0.014" (0.35mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package0402
    Temperature Coefficient±50ppm/°C