RQ73C2B82K5BTD
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 片式电阻器-表面安装
RQ73C2B82K5BTD
RQ73C2B82K5BTD
型号
RQ73C2B82K5BTD
品牌
TE Connectivity Passive Product
描述
RES 82.5 KOHMS 0.1% 0.4W 1206
数据表
RQ73C2B82K5BTD.pdf
分类
片式电阻器-表面安装
交付服务
RQ73C2B82K5BTD
内容 *
    RQ73C2B82K5BTD 规格
    SeriesRQ73
    RoHSRoHS
    RatingsAEC-Q200
    FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
    Tolerance±0.1%
    Resistance82.5 kOhms
    CompositionThin Film
    Part StatusActive
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.4W, 2/5W
    Package / Case1206 (3216 Metric)
    Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max)0.030" (0.75mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package1206
    Temperature Coefficient±10ppm/°C