RQ73C2B11K3BTD
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 片式电阻器-表面安装
RQ73C2B11K3BTD
RQ73C2B11K3BTD
型号
RQ73C2B11K3BTD
描述
RES 11.3 KOHMS 0.1% 0.4W 1206
数据表
RQ73C2B11K3BTD.pdf
交付服务
RQ73C2B11K3BTD
内容 *
    RQ73C2B11K3BTD 规格
    Tolerance±0.1%
    Resistance11.3 kOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.4W, 2/5W
    Package / Case1206 (3216 Metric)
    Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max)0.030" (0.75mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package1206
    Temperature Coefficient±10ppm/°C