RQ73C2A1K69BTD
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 片式电阻器-表面安装
RQ73C2A1K69BTD
RQ73C2A1K69BTD
型号
RQ73C2A1K69BTD
描述
RES 1.69 KOHMS 0.1% 1/5W 0805
数据表
RQ73C2A1K69BTD.pdf
交付服务
RQ73C2A1K69BTD
内容 *
    RQ73C2A1K69BTD 规格
    Tolerance±0.1%
    Resistance1.69 kOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.2W, 1/5W
    Package / Case0805 (2012 Metric)
    Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max)0.026" (0.65mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package0805
    Temperature Coefficient±10ppm/°C