RQ73C1J698RBTD
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 片式电阻器-表面安装
RQ73C1J698RBTD
RQ73C1J698RBTD
型号
RQ73C1J698RBTD
描述
RES 698 OHMS 0.1% 0.15W 0603
数据表
RQ73C1J698RBTD.pdf
交付服务
RQ73C1J698RBTD
内容 *
    RQ73C1J698RBTD 规格
    Tolerance±0.1%
    Resistance698 Ohms
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.15W
    Package / Case0603 (1608 Metric)
    Size / Dimension0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package0603
    Temperature Coefficient±10ppm/°C