RQ73C1E86R6BTD
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 片式电阻器-表面安装
RQ73C1E86R6BTD
RQ73C1E86R6BTD
型号
RQ73C1E86R6BTD
描述
RES 86.6 OHMS 0.1% 1/16W 0402
数据表
RQ73C1E86R6BTD.pdf
交付服务
RQ73C1E86R6BTD
内容 *
    RQ73C1E86R6BTD 规格
    Tolerance±0.1%
    Resistance86.6 Ohms
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.063W, 1/16W
    Package / Case0402 (1005 Metric)
    Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max)0.016" (0.40mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package0402
    Temperature Coefficient±10ppm/°C