RQ73C1E13K3BTD
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 片式电阻器-表面安装
RQ73C1E13K3BTD
RQ73C1E13K3BTD
型号
RQ73C1E13K3BTD
描述
RES 13.3 KOHMS 0.1% 1/16W 0402
数据表
RQ73C1E13K3BTD.pdf
交付服务
RQ73C1E13K3BTD
内容 *
    RQ73C1E13K3BTD 规格
    Tolerance±0.1%
    Resistance13.3 kOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.063W, 1/16W
    Package / Case0402 (1005 Metric)
    Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max)0.016" (0.40mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package0402
    Temperature Coefficient±10ppm/°C