RP73PF2A1K3BTDF
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 片式电阻器-表面安装
RP73PF2A1K3BTDF
RP73PF2A1K3BTDF
型号
RP73PF2A1K3BTDF
描述
RES SMD 1.3K OHM 0.1% 1/4W 0805
数据表
RP73PF2A1K3BTDF.pdf
交付服务
RP73PF2A1K3BTDF
内容 *
    RP73PF2A1K3BTDF 规格
    Features-
    Tolerance±0.1%
    Resistance1.3 kOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.25W, 1/4W
    Package / Case0805 (2012 Metric)
    Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max)0.026" (0.65mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package0805
    Temperature Coefficient±25ppm/°C