RP73PF1J22R1BTDF
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 片式电阻器-表面安装
RP73PF1J22R1BTDF
RP73PF1J22R1BTDF
型号
RP73PF1J22R1BTDF
描述
RES SMD 22.1 OHM 0.1% 1/6W 0603
数据表
RP73PF1J22R1BTDF.pdf
交付服务
RP73PF1J22R1BTDF
内容 *
    RP73PF1J22R1BTDF 规格
    Features-
    Tolerance±0.1%
    Resistance22.1 Ohms
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.167W, 1/6W
    Package / Case0603 (1608 Metric)
    Size / Dimension0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max)0.022" (0.55mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package0603
    Temperature Coefficient±25ppm/°C