RP73PF1E4K02BTD
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 片式电阻器-表面安装
RP73PF1E4K02BTD
RP73PF1E4K02BTD
型号
RP73PF1E4K02BTD
描述
RES 4.02K OHM 0.1% 1/10W 0402
数据表
RP73PF1E4K02BTD.pdf
交付服务
RP73PF1E4K02BTD
内容 *
    RP73PF1E4K02BTD 规格
    Features-
    Tolerance±0.1%
    Resistance4.02 kOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.1W, 1/10W
    Package / Case0402 (1005 Metric)
    Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max)0.014" (0.35mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package0402
    Temperature Coefficient±25ppm/°C