RP73D2B22R1BTG
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 片式电阻器-表面安装
RP73D2B22R1BTG
RP73D2B22R1BTG
型号
RP73D2B22R1BTG
品牌
TE Connectivity Passive Product
描述
RES SMD 22.1 OHM 0.1% 1/4W 1206
数据表
RP73D2B22R1BTG.pdf
分类
片式电阻器-表面安装
交付服务
RP73D2B22R1BTG
内容 *
    RP73D2B22R1BTG 规格
    SeriesRP73, Holsworthy
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±0.1%
    Resistance22.1 Ohms
    CompositionThin Film
    Part StatusActive
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.25W, 1/4W
    Package / Case1206 (3216 Metric)
    Size / Dimension0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
    Height - Seated (Max)0.026" (0.65mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package1206
    Temperature Coefficient±15ppm/°C