RP73D2A4R99BTG
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 片式电阻器-表面安装
RP73D2A4R99BTG
RP73D2A4R99BTG
型号
RP73D2A4R99BTG
品牌
TE Connectivity Passive Product
描述
RES SMD 4.99 OHM 0.1% 1/8W 0805
数据表
RP73D2A4R99BTG.pdf
分类
片式电阻器-表面安装
交付服务
RP73D2A4R99BTG
内容 *
    RP73D2A4R99BTG 规格
    SeriesRP73, Holsworthy
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±0.1%
    Resistance4.99 Ohms
    CompositionThin Film
    Part StatusActive
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.125W, 1/8W
    Package / Case0805 (2012 Metric)
    Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max)0.026" (0.65mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package0805
    Temperature Coefficient±15ppm/°C